Eva Jaroňová: Let the waltz begin!

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Evy Jaroňové !
V tomhle mikro vesmíru probíhá oslava marnivosti a věcí, které jsou krásné. Jsou to hlavně třpytky, korálky, saténové látky a rozpité barvy. Co na tom, že naši tělesnou schránku za chvíli pohltí hniloba a červi: hlavní je, že cetky, střevíčky, prsteny a šperky zůstanou.
„Eva Jaroňová pochází z Valašska. Vystudovala učitelství výtvarné výchovy na PdF UJEP v Olomouci a Fakultu výtvarných umění v Brně, kde studovala v ateliéru Environment pod vedením ak.mal. Vladimíra Merty a MgA. Barbory Klímové. Absolvovala studijní pobyt na Akademii výtvarných umění ve Varšavě a pracovní stáž na Islandské Akademii Umění v Rejkjavíku.
Věnuje se především ilustraci, malbě a hudbě a v poslední době také designu textilu. Své práce publikuje především v podobě autorských grafik a zinů. Vydala autorskou knihu Škůdci, která je vytištěná experimentální formou sítotisku a risografu a obsahuje stejnojmenný komiks. Publikuje své ilustrace například v časopisech Živel, Čilichilli, Artmap, FÚD, na serveru Artalk, ilustruje knihy nakladatelství Tribun. Pravidelně vystavuje v ČR. Mezi její hudební aktivity patří elektro-popové projekty ◊>≈ (PzH), No Fun at All in the House of Dolls a lo-fi punkové trio Sitcom.“ (cit. z Origoo.cz)
Instagram